Dobre lokalizacje na działalność usługową firmy w Warszawie

Dobre lokalizacje na działalność usługową firmy w Warszawie

Warszawa kusi przedsiębiorców. Nowe lokale usługowe otwierają się w stolicy co rusz, niestety część z nich również szybko zostaje zamknięta. Dlaczego? Jednym z czynników niepowodzenia biznesu jest zły dobór lokalizacji lokalu. Miejsce determinuje bowiem, czy klientów będzie wystarczająco dużo aby utrzymać się na rynku. I chociaż cała Warszawa jest inwestycyjnie atrakcyjna, to na mapie stolicy jest kilka miejsc szczególnie wartych uwagi.

Warszawa podzielona jest na osiemnaście dzielnic. Każda z 18 dzielnic Warszawy posiada własne atuty dla przedsiębiorców. Przy doborze lokalizacji lokalu usługowego warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak branżę, w której przedsiębiorstwo działa, grupę docelową, do której kieruje się swoje usługi, metraż dostępnych na rynku nieruchomości, wymogi prawne co do nieruchomości, obecność konkurencji w sąsiedztwie, dostępność parkingów oraz możliwość dojazdu innymi środki komunikacji zbiorowej, estetykę otoczenia lokalu i możliwości jego urządzenia.

Oto są wszystkie dzielnice na mapie Warszawy:

 • Bemowo

 • Białołęka

 • Bielany

 • Mokotów

 • Praga Południe

 • Praga Północ

 • Rembertów

 • Śródmieście

 • Targówek

 • Ursus

 • Ursynów

 • Wawer

 • Wesoła

 • Wilanów

 • Włochy

 • Włochy

 • Żoliborz

Śródmieście – zawsze na topie

Śródmieście jako centrum miasta to idealna lokalizacja na lokal z branży gastronomicznej, rozrywkowej czy kulturalnej. Wybierając tę dzielnicę mamy niemal pewność, że lokal będzie odwiedzany zarówno przez mieszkańców Warszawy, jak i przyjezdnych. Zalet lokali usługowych w Śródmieściu trudno nie zauważyć. Dzielnica jest najbardziej reprezentacyjną częścią miasta, posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz sieć komunikacyjną z dostępem do obydwóch linii metra. Trzeba jednak pamiętać, że jednym z podstawowych utrudnień prowadzenia działalności usługowej w Śródmieściu są ceny najmu. Znacznie wyższe niż w innych dzielnicach Warszawy sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić na lokal w centrum Warszawy.

Mokotów – biznesowa idylla

Jako idealne miejsce na lokal w Warszawie wskazuje się Mokotów. Jest to największa pod względem liczby mieszkańców dzielnica stolicy. Potencjalnych klientów jest tu wielu, a dzielnica nie jest jeszcze zawłaszczona przez biznesmenów – konkurencji więc tutaj jak na lekarstwo. Lokal można umiejscowić w starszej części dzielnicy lub też wybrać nowopowstałe osiedla. Mieszkańcy poszukują odpowiedniej dla siebie oferty niemal w każdej branży. Mokotów to dobre miejsce na salony fryzjerskie i piękności, placówki bankowe, sklepy czy restauracje. Przedsiębiorcy docenią Mokotów również za konkurencyjne i atrakcyjne stawki czynszów.

Wola – konkurentka Mokotowa

Jeszcze do niedawna przemysłowe przedmieście Warszawy, dziś jeden z najatrakcyjniejszych obszarów biznesowych stolicy. Wola rozwija się niezwykle dynamicznie i przyciąga nie tylko inwestorów, ale i drobny biznes. Ta lokalizacja to dobre miejsce na lokal usługowy, który jako swoją grupę docelową wymienia pracowników korporacji i międzynarodowych firm. Tych tu nie brakuje. Do zalet nieruchomości usługowych na terenie Woli zalicza się też bliskość centrum stolicy, łatwy dostęp do transportu publicznego oraz rozwiniętą tkankę mieszkaniową. Wskazuje się, że lokal na Woli to idealna lokalizacja dla gastronomii i drobnych usług.

Ochota – dobry przystanek dla biznesu

Kolejna lokalizacja, którą warto wziąć pod uwagę, to Ochota. Atrakcyjna ze względu bliskiego położenia względem Centrum jest dobrym rozważeniem dla lokali usługowych. Warto także pamiętać, że Ochota to najgęściej zaludniona dzielnica w Warszawie, z licznymi ciągami komunikacyjnymi, do której łatwo dotrzeć i samochodem i licznymi środkami transportu publicznego.

W Warszawie nie brakuje dobrych lokalizacji na lokal usługowy. To, jakie miejsce się wybierze, powinno być uzależnione od indywidualnych potrzeb i baraży. Sklep z zabawkami, aby prężnie działać, potrzebuje zupełnie innej lokalizacji niż minimalistyczny bar sushi czy wegańska knajpa. Dla jednych przedsiębiorców kluczem do sukcesu będzie umiejscowienie lokalu w ciągu komunikacyjnym odwiedzanymi przez tysiące ludzi dziennie, dla innych lokal w zacisznej dzielnicy mieszkalnej. W Wilsons Nieruchomości znajdziesz propozycje i jednych i drugich lokali usługowych. Masz wątpliwości? Zapytaj nas o możliwości najmu.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Dobre lokalizacje na działalność usługową firmy w Warszawie

Dlaczego warto powierzyć sprzedaż mieszkania agencji nieruchomości?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Dobre lokalizacje na działalność usługową firmy w Warszawie

Nowe inwestycje biurowe w Warszawie