Nowe inwestycje biurowe w Warszawie

Nowe inwestycje biurowe w Warszawie

Co roku w Warszawie wyrastają nowe drapacze chmur, które przyczyniają się do powiększenia (i tak już dużej) powierzchni biurowej. W najbliższym czasie stolica zyska kolejne wieżowce. W budowie jest co najmniej 10 nowych inwestycji, których oddanie jest planowane na kilka następnych miesięcy. Potwierdza to tylko, że Warszawa pozostaje najbardziej rozwiniętym rynkiem nieruchomości w Polsce. Co nowego szykują inwestorzy?

Warszawa to miasto ciągłych inwestycji. Budowy trwają cały rok.

Z roku na rok powstają nowe wieżowce, biurowce i drapacze chmur. Nowe inwestycje biurowe w Warszawie wyrastają nie tylko w ścisłym centrum, ale i w pozostałych dzielnicach. Są one odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie firm na biura i powierzchnię do pracy. Powierzchnie w nowych inwestycjach biurowych w Warszawie często wynajmowane są jeszcze przed ukończeniem budowy. Jakie są najbardziej pożądane nowe lokalizacje?

 

Najwyższy wieżowiec Unii Europejskiej – Varso Tower

Wieżowiec Varso Tower reklamowany jest jako najwyższy w Unii Europejskiej. Powstaje on w sąsiedztwie Dworca Centralnego. Przy skrzyżowaniu ulic Chmielnej i alei Jana Pawła II. Inwestor podaje, że wraz z iglicą wieżowiec będzie miał 310 metrów. Varso Tower składać się będzie z wieży głównej oraz dwóch wież bocznych, w których znajdzie się 140 tys. m2, z czego 7 tys. m2 będzie stanowiło powierzchnię lokali usługowo-handlowych. Ciekawym zabiegiem jest udostępnienie dla wszystkich tarasu, z którego podziwiać będzie można panoramę Warszawy. Oddanie Varso Tower planowane jest na rok 2020.

Generation Park – hołd dla pokolenia XYZ

Nowe inwestycje biurowe w Warszawie powstają nie tylko w ścisłym centrum, ale i w sąsiadujących dzielnicach. Budynkiem, którego oddanie planowane jest niebawem, jest Generation Park na Woli. Jest to kompleks budynków przy rondzie Daszyńskiego. Inwestycja obejmuje 140 metrową wieżę, która zapewni ponad 45 tys. m2 powierzchni biurowej. W dwóch mniejszych budynkach przewidziano miejsce na lokale usługowo-handlowe. Inwestycja ma nawiązywać do pokoleń X, Y i Z oraz być utrzymana w stylistyce modernistycznej i minimalistycznej. Pierwszy budynki kompleksu zostaną oddane do użytku pod koniec bieżącego roku, kolejne w połowie 2021.

Warsaw HUB na Woli

Warsaw HUB to kolejne inwestycja powstająca na warszawskiej Woli. Powstaje ona u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Mają ją tworzyć trzy wieżowce – dwa o wysokości 230 metrów i jeden 86 metrowy, którym zostanie zaaranżowany na hotel. W pozostałych dwóch wieżach znajdzie się miejsce na lokale usługowo-handlowe, sale konferencyjne, powierzchnie biurowe i coworkingowe. Planowane jest również stworzenie podziemnego tunelu łączącego kompleks ze stacją metra Rondo Daszyńskie. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec roku 2019, a otwarcie na I kwartał 2020 roku.

Skyliner – najbardziej charakterystyczny wieżowiec Warszawy

Tuż obok The Warsaw Hub pojawi się kolejna szumnie zapowiadana warszawska inwestycja biurowa, czyli Skyliner. Budynek będzie oferował blisko 44 tys. m2 powierzchni najmu. Wieża Skylinera ma osiągnąć 195 metrów wysokości i liczyć 30 kondygnacji biurowych oraz 4 przeznaczone na powierzchnię komercyjną. W wieżowcu swoje siedziby i lokale mają znaleźć sklepy, restauracje, kawiarnie czy kluby fitness. Inwestycja ma łączyć nowoczesną efektywność z przyjaznym środowiskiem pracy i zieloną przestrzenią w środku miasta. Jako datę zakończenia prac budowlanych podaje się czerwiec 2020 roku.

Mennica Legacy Tower – nie tylko biurowiec

Na skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej powstaje kolejna nowa inwestycja biurowa – Mennica Legacy Tower. Będzie się ona składać z dwóch budynków, które łącznie dostarczą 65 tys. m2 powierzchni biurowej. W 2019 roku oddana ma zostać całość inwestycji. Jego ukończenia doczekać nie mogą się nie tylko przedsiębiorcy, ale i mieszkańcy stolicy. Inwestor zobowiązał się do zaprojektowania i wykonania między budynkami pasażu miejskiego prowadzącego od ulicy Prostej do Grzybowskiej a tym samym stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej.

Nowe inwestycje biurowe w Warszawie tylko potwierdzają, że sytuacja na rynku nieruchomości w stolicy przez najbliższe lata nie ulegnie zmianie. Dobra passa trwa nadal. Ostatnie raporty podają, że obecnie na warszawskim rynku dostępne jest ponad 5,3 mln m2 biur, a w tym roku powstanie kolejne 200 tys. m2. Przedsiębiorcy będą więc mieli z czego wybierać.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Nowe inwestycje biurowe w Warszawie

Dobre lokalizacje na działalność usługową firmy w Warszawie

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Nowe inwestycje biurowe w Warszawie

Jak bezboleśnie wynajmować mieszkania i jeszcze na tym zarabiać?