Magazyn na produkcję – o co pytać?

Magazyn na produkcję – o co pytać?

Magazyn na produkcję – o co pytać?

Przy poszukiwaniu magazynu odpowiedniego do prowadzenia działalności produkcyjnej i składowania komponentów lub towarów gotowych do dalszej odsprzedaży, koniecznie należy wiedzieć, jakie wymagania powinien on spełniać. To ważne, by przed podpisaniem umowy nie tylko zdefiniować te oczywiste elementy jak przedmiot, czynsz czy okres najmu, ale też sformułować trafne pytania do właściciela, które taki magazyn ma.

Najpierw określ swoje potrzeby

Są różne klasyfikacje i rodzaje magazynów, na przykład magazyn pod produkcję powinien spełniać specyficzne, indywidualne oczekiwania najemców i procesów produkcyjnych, jakie mają być tam realizowane.

spawacz na produkcj

  1. Musisz określić, jak duży powinien być magazyn pod produkcję i czy w procesie produkcyjnym wykorzystywane mają być na jakimkolwiek etapie materiały łatwopalne.

  2. Istotną kwestią jest to, jakich mocy przyłączeniowych potrzebujesz na terenie obiektu, by podłączyć wszystkie maszyny produkcyjne i urządzenia wspomagające.

  3. Czy wymagasz też dodatkowego odprowadzania produktów ubocznych, jakie pojawiają się przy procesie produkcyjnym?

Określenie potrzeb jest punktem wyjścia dla formułowania pytań do podmiotu wynajmującego magazyn.

O co pytać wynajmującego?

duża hala; samochód

Jeśli planujesz wynająć magazyn na produkcję, zanim podpisać umowę najmu magazynu należy dopytać o wiele ważnych kwestii. Pierwszą z nich będzie potwierdzenie, że powierzchnia użytkowa i przeznaczona na pomieszczenia socjalne jest wystarczająca na potrzeby najemcy. Poza tym poproś wynajmującego o layout powierzchni magazynowych, najczęściej wydawany w pliku Autocad.

Właśnie tam rozrysujesz umiejscowienie wszystkich maszyn i urządzeń w magazynie, wraz z wykonaniem projektu przyłączy. Ocenisz, czy możliwości techniczne istniejące w danym magazynie będą dla ciebie właściwe i ile musisz wydać na ewentualną adaptację powierzchni magazynowej do własnych potrzeb. To pociąga za sobą kolejne pytanie – na ile właściciel nieruchomości jest skłonny udzielić ci zgody na wprowadzenie pewnych modyfikacji?

Zapytaj, czy magazyn ma okna i źródła oświetlenia sztucznego wystarczające do tego, by dobrze doświetlić pomieszczenia w hali magazynowo-produkcyjnej. To ważne z punktu widzenia obowiązujących norm ujętych w przepisach polskiego prawa.

 

pracownik spawacz; produkcja magazyn

W przypadku adaptacji magazynu na produkcję najemca zobowiązany we własnym zakresie przygotować odpowiednie wnioski i uzyskać zezwolenia, ale wówczas dowiedz się, ile lat wynajmu z góry musisz zastosować w umowie z właścicielem obiektu.

Ostatnim, choć nie mniej ważnym pytaniem dotyczącym magazynów na produkcję, jest to o warunki cenowe dotyczące użytkowania przedmiotu najmu na cele produkcyjne. Sprawdź, czy przy dłuższej umowie najmu możesz liczyć na zniżki i jakie prace adaptacyjne w magazynie ewentualnie będzie w stanie przeprowadzić samodzielnie jego właściciel w okresie najmu.

Szukasz magazynu? Skontaktuj się z nami. Specjaliści z agencji Wilsons znajdą dla ciebie obiekt, który spełni twoje oczekiwania.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Magazyn na produkcję – o co pytać?

Powierzchnie wspólne? Czyli ile biura w biurze.

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia aktu notarialnego?