Jak wycieczki 3D mogą pomóc w rynku nieruchomości?

Jak wycieczki 3D mogą pomóc w rynku nieruchomości?

 

Nowoczesne technologie stwarzają szerokie możliwości prezentacji i promocji ofert sprzedaży nieruchomości – na różnych etapach ich powstawania. Mogą to być wirtualne prezentacje wnętrz 3d stanowiące wizualizację planowanej inwestycji w nieruchomości mieszkalne, jak i wirtualne spacery istniejących, już wyposażonych obiektów z rynku wtórnego.

W jaki sposób wirtualne spacery 3d, jakie coraz częściej są dostępne w ofertach nieruchomościowych, wpływają na w ich sprzedaż i na rynek nieruchomości?

Czym jest wirtualny spacer 3d i wirtualna wycieczka po nieruchomości?

Atrakcyjne zwykłe zdjęcia wszystkich pomieszczeń i elementów aranżacyjnych nieruchomości umieszczane w ofertach sprzedażowych potrafią przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców. Żeby jednak osiągnąć ten efekt i zwiększyć szanse na szybsze sprzedanie mieszkania czy domu, agenci nieruchomości i deweloperzy inwestują w przygotowanie tzw. wirtualnego spaceru 3d.

Klient może poczuć się, jakby znajdował się w lokalu i mógł chodzić po poszczególnych pokojach. Ponadto wirtualne wycieczki 3d umożliwiają pełne odwzorowanie każdego istniejącego wnętrza, np. sklepy, restauracje, mieszkania, lokale usługowe, hotele itd.

Kogo można zaprosić na wirtualny spacer 3d

Na spacery 3d można zaprosić każdego, a wirtualna wizyta pomaga w zorientowaniu się w detalach aranżacji nieruchomości. Daje możliwość obracania się, przybliżania czy oddalania panoramy.

Wirtualne spacery 360 stopni już od jakiegoś czasu są dostępne dla biur nieruchomości, ale są też wciąż udoskonalane. Dodanie do nich technologii 3D daje wrażenie większej realności takiej wycieczki. Interaktywna prezentacja nieograniczona kadrem pokazuje wszystko to, co można zobaczyć na miejscu, co pozytywnie wpływa na atrakcyjność oferty.

Trójwymiarowa wirtualny spacer ma zupełnie inny charakter niż oglądanie zdjęć nieruchomości w internecie. W sposób bardziej czytelny, przemawiający do wyobraźni i bardzo szczegółowy klient ma pokazany projekt nieruchomości lub jej wyposażenie, a nawet to, co znajduje się na ścianach, podłodze czy suficie.

Cele marketingowe spacerów 3d po nieruchomościach

Właściciele mieszkań i domów czy lokali komercyjnych, jak i może przede wszystkim agenci pośredniczący w sprzedaży, mogą wykorzystywać modele 3d projektu aranżacji do celów marketingowych. Mogą dzięki temu wyróżnić się na tle konkurencji i łatwiej sprzedać pustą dotychczas powierzchnię mieszkalną lub użytkową.

W ten sposób klienci widzą, jaki potencjał ma nieruchomość i jak może ją wykorzystać w przyszłości.

Wirtualne spacery 3d pozwalają wyobrazić sobie nieruchomość bez wychodzenia z domu

Udostępnienie wirtualnego spaceru 3D po nieruchomości pozwala często zwiększyć u potencjalnych klientów wyobrażenie sobie rzeczywistej wielkości i przestronności pomieszczeń. Nie muszą wówczas udawać się na wizytę w terenie i tracić na nią czasu. Klienci szybciej podejmują decyzje na podstawie takich prezentacji i umawiają się na poważne rozmowy o finalizacji umowy sprzedaży. Wszystko przez to, że wirtualne wycieczki 3d dają dokładne odwzorowanie szczegółów pomieszczeń, z zachowaniem odległości, wysokości, głębi a nawet oświetlenia – sztucznego i naturalnego.

Czy wiesz, ze nasi eksperci pomogą odpowiednio przygotować Twoją nieruchomość pod sprzedaż? 

Oferujemy: 

  • sesję zdjęciową nieruchomości

  • film wykorzystujący zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z drona

  • realizujemy dedykowane wirtualne spacery 360°

  • banner lub flagę z informacją o sprzedaży

  • profesjonalnie przygotujemy treść oferty

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. 

Tel. 22 201 29 20

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Jak wycieczki 3D mogą pomóc w rynku nieruchomości?

Jak zamienić mieszkanie/dom z i bez kredytu?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Jak wycieczki 3D mogą pomóc w rynku nieruchomości?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego?