Czy warto wybrać nowoczesny biurowiec? A może nieco starszy budynek?

Nieruchomości biurowe mogą mieć różny charakter. O zainteresowanie najemców konkurują biura typu open space, w nowoczesnych obiektach, ale i lokale w klimatycznych kamienicach, w starszych budynkach, gdzie można uzyskać niepowtarzalną aranżację, współgrającą być może z filozofią firmy. Który wybór będzie lepszy? Nowoczesny biurowiec czy biuro urządzone w nieco starszym budynku?

Biuro w budynku nowoczesnym

Dopiero co wybudowany nowoczesny obiekt biurowy bez wątpienia ma wiele plusów. Jego wnętrza są od razu przystosowane do prowadzenia działalności. Deweloperzy budujący takie obiekty dbają o dobrą infrastrukturę techniczną, dostateczną liczbę miejsc parkingowych, czy nawet przygotowanie garażu podziemnego. W biurowcach tego typu lokale są zorganizowane w sposób, który odpowiadać ma niemal każdemu przedsiębiorcy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności.

Minusem może być położenie biurowca najczęściej na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie innych, podobnych obiektów. Właściciele mogą żądać od najemców dosyć wysokiej kaucji płaconej przy podpisywaniu umowy. Koszty wynajmu także nie należą do najniższych.

Biuro w budynku z historią

Niekoniecznie trzeba wynajmować biura w ultra nowoczesnych obiektach komercyjnych. Dla swojej firmy możesz znaleźć coś innego, absolutnie wyjątkowego – lokal w starej kamienicy czy w innym budynku, który wiąże się z historią danego miasta. Niektóre firmy wręcz szukają takich niekonwencjonalnych wnętrz, które mogą dowolnie aranżować. Wysokie pomieszczenia w kamienicach sprzyjają kreowaniu dekoracji w stylu loftowym, industrialnym, co podoba się zwłaszcza właścicielom agencji reklamowych, pracowni kreatywnych czy public relations. Biuro w starym budynku o dużych walorach architektonicznych to rozwiązanie także dla architektów i projektantów wnętrz.

Klimatyczny lokal w kamienicy może być droższy od standardowego, ale za taką lokalizacją siedziby firmy może pójść duży prestiż. Centrum miasta, bogata historia budynku, którą można pochwalić się przed kontrahentami, niejako rekompensują wyższą cenę za najem powierzchni. Dogodna lokalizacja w sercu miasta z jednej strony jest korzystna, z drugiej – czasem pod kamienicami nie ma po prostu gdzie zaparkować.

Tanie biuro w starszym budynku

Jeśli nie nowoczesny biurowiec i klimatyczna kamienica, to może biuro w starszym obiekcie, który jednak nie jest budynkiem „z duszą”? Taki wybór jest najbardziej ekonomiczny i odpowiedni dla małych i średnich firm, którym w pierwszej kolejności zależy na finansowym aspekcie wynajmu. Dobra lokalizacja istniejącego budynku w centrum miasta, niska kaucja i możliwość wynajmu od ręki to cechy przemawiające za wynajęciem lokalu w starszym obiekcie. Jaki wybór będzie najlepszy? Zapraszamy do Wilsons – pomożemy podjąć decyzję i znajdziemy lokalne spełniające oczekiwania.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Biuro w biurowcu czy w mieszkaniu?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Kiedy należy rozpocząć poszukiwanie biura? Ile miesięcy czy tygodni wcześniej należy podjąć działania?