Czy warto wybrać nowoczesny biurowiec? A może nieco starszy budynek?

Czy warto wybrać nowoczesny biurowiec? A może nieco starszy budynek?

Nieruchomości biurowe mogą mieć różny charakter. O zainteresowanie najemców konkurują biura typu open space, w nowoczesnych obiektach, ale i lokale w klimatycznych kamienicach, w starszych budynkach, gdzie można uzyskać niepowtarzalną aranżację, współgrającą być może z filozofią firmy. Który wybór będzie lepszy?

Przedsiębiorca prędzej czy później powinien się zastanowić czy potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej czy jednak biuro urządzone w nieco starszym budynku?

Powierzchnia biurowa w budynku nowoczesnym

Dopiero co wybudowany nowoczesny biurowiec bez wątpienia ma wiele plusów. Jego wnętrza są od razu przystosowane do prowadzenia działalności. Deweloperzy budujący takie biurowce dbają o dobrą infrastrukturę techniczną, dostateczną liczbę miejsc parkingowych na terenie obiektu, czy nawet przygotowanie garażu podziemnego. Ponadto inwestorzy biorą pod uwagę najnowsze trendy w projektowaniu nowoczesnych biurowców. Budynki tego typu są zorganizowane w sposób, który odpowiadać ma niemal każdemu przedsiębiorcy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności.

Minusem może być położenie biurowców najczęściej na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie innych, podobnych budynków. Właściciele mogą żądać od najemców dosyć wysokiej kaucji płaconej przy podpisywaniu umowy. Koszty wynajmu także nie należą do najniższych.

Biuro w budynku z historią

Niekoniecznie trzeba wynajmować biura w ultra nowoczesnych obiektach komercyjnych. Dla swojej firmy możesz znaleźć coś innego, absolutnie wyjątkowego – lokal w starej kamienicy czy w innym budynku, który wiąże się z historią danego miasta. Aczkolwiek w przypadku starszego budynku należy sprawdzić projekt budowlany oraz przeprowadzone inwentaryzacje, aby upewnić się, że budynek nie jest w złym stanie technicznym.

Niektóre firmy wręcz szukają takich niekonwencjonalnych wnętrz, które mogą dowolnie aranżować i stworzyć własny projekt pod klucz. Wysokie pomieszczenia w kamienicach sprzyjają kreowaniu dekoracji w stylu loftowym, industrialnym, co podoba się zwłaszcza właścicielom agencji reklamowych, pracowni usług kreatywnych czy public relations. Przestrzeń biurowa w starym budynku o dużych walorach architektonicznych to rozwiązanie także dla architektów i projektantów wnętrz.

Klimatyczny lokal w kamienicy może być droższy od standardowego, ale za taką lokalizacją siedziby firmy może pójść duży prestiż. Centrum miasta, bogata historia budynku, którą można pochwalić się przed kontrahentami, niejako rekompensują wyższą cenę za najem powierzchni. Dogodna lokalizacja w sercu miasta z jednej strony jest korzystna, z drugiej – czasem pod kamienicami nie ma po prostu gdzie zaparkować.

Tanie biuro w starszym budynku

Jeśli nie nowoczesny biurowiec i klimatyczna kamienica, to może przestrzeń w starszym obiekcie, który jednak nie jest budynkiem „z duszą”? Taki wybór jest najbardziej ekonomiczny i odpowiedni dla małych i średnich firm, którym w pierwszej kolejności zależy na finansowym aspekcie wynajmu. Dobra lokalizacja istniejącego budynku, niska kaucja i możliwość wynajmu od ręki to cechy przemawiające za wynajęciem lokalu w starszym obiekcie. Jaki wybór będzie najlepszy?

Zapraszamy do Wilsons – pomożemy podjąć decyzję i znajdziemy lokale spełniające oczekiwania.

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Czy warto wybrać nowoczesny biurowiec? A może nieco starszy budynek?

Biuro w biurowcu czy w mieszkaniu?

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Czy warto wybrać nowoczesny biurowiec? A może nieco starszy budynek?

Kiedy należy rozpocząć poszukiwanie biura? Ile miesięcy czy tygodni wcześniej należy podjąć działania?