Najlepsze lokalizacje dla biur i hal magazynowych: gdzie warto ulokować swoją firmę?

Najlepsze lokalizacje dla biur i hal magazynowych: gdzie warto ulokować swoją firmę?

Bez względu na to, czy prowadzisz małą firmę e-commerce czy wielką korporację, miejsce, w którym zlokalizujesz swoje biura i hale magazynowe, ma ogromne znaczenie. W tym artykule dowiesz się, co wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji. 

Kim są Twoi klienci i partnerzy biznesowi? 

Kiedy zakładałeś/aś firmę, z pewnością przeanalizowałeś/aś grupę docelową, do której kierujesz swoje usługi, swoich pracowników, a także partnerów biznesowych. Wybierając lokalizację dla swoich biur lub magazynów, pomyśl o nich wszystkich. Zanim przejdziesz do przeglądania ofert nieruchomości, odpowiedz sobie na pytania:

  • Ile jesteś w stanie wydać na wynajem lub zakup powierzchni dla Twojej firmy? 
  • Czy Twoi klienci mieszkają/pracują w centrum miasta? W konkretnej dzielnicy? A może na obrzeżach? 
  • Jak dużo przestrzeni potrzebujesz, aby przechować wszystkie swoje towary?
  • Skąd będą trafiać do Ciebie towary? Przy jakim węźle komunikacyjnym najlepiej mieć magazyn? 
  • Ilu zatrudniasz pracowników, którzy będą pracować z biura? 
  • Co powinno znaleźć się w wyposażeniu Twojego biura? 

Sąsiedztwo dużych rynków docelowych

Jednym z kluczowych czynników, którymi możesz kierować się przy wyborze lokalizacji, jest dostęp do rynków docelowych. Jeśli prowadzisz firmę e-commerce lub dystrybucyjną, warto ulokować swoje hale magazynowe w miejscu, które umożliwia szybki dostęp do Twoich klientów i partnerów biznesowych. 

Pozwoli Ci to na skrócenie czasu dostawy, zminimalizowanie kosztów transportu, a tym samym zwiększenie satysfakcji klientów. Ponadto ograniczasz ryzyko związane z zakłóceniami w przewozie towarów, które mogą być szczególnie dotkliwe w przypadku łatwo psujących się produktów. 

Dostęp do sieci transportowej

Dla firm zajmujących się dystrybucją, bliskość dobrze skomunikowanej sieci transportowej to niezwykle ważny element strategii. Wybierając lokalizację, zwróć uwagę na dostęp do głównych dróg, autostrad i portów lotniczych. Ułatwi Ci to dostarczanie towarów do klientów oraz odbieranie surowców i produktów od dostawców.

A może centrum miasta? 

Jeśli działalność Twojej firmy skierowana jest do klientów z wyższej półki, pomyśl o wynajęciu biura w centrum miasta. Dzięki temu dodasz wiarygodności Twojej marce. Oprócz tego będziesz mieć szybki dostęp do restauracji, w których będziesz mógł/a zorganizować spotkanie biznesowe z Twoimi partnerami poza biurem. 

Dobra lokalizacja wpłynie bezpośrednio na jakość pracy Twoich pracowników, którzy będą zadowoleni z komfortowego dojazdu do firmy – metrem lub innym transportem komunikacji miejskiej. 

Dodatkowo, szeroki wybór zajęć po wyjściu z biura może zachęcać do zorganizowania spotkania organizacyjnego i budowania zespołu. 

Koszty prowadzenia działalności

Z jednej strony lokalizacja w centrum miasta brzmi jak marzenie, z drugiej – może Cię zbyt wiele kosztować. Przed wyborem miejsca dla Twojego biznesu, dokładnie przeanalizuj koszty najmu lub zakupu nieruchomości, podatki, opłaty za energię i inne koszty związane z prowadzeniem firmy. Musisz mieć pewność, że wydatki nie przekroczą dochodów. 

Podstawowe udogodnienia 

Wyobrażasz sobie biuro lub magazyn bez dostępu do wody i prądu? Brzmi jak coś nierealnego, jednak upewnij się, że lokalizacja, którą rozważasz, spełnia te podstawowe wymagania. Infrastruktura lokalna oraz dostępność niezbędnych udogodnień, takich jak dostęp do energii elektrycznej, wody, dostępu do internetu czy systemu kanalizacyjnego, również mają ogromne znaczenie. 

Z myślą o przyszłości firmy 

Jako przedsiębiorca, zastanów się nad przyszłymi potrzebami Twojej firmy. Być może w niedalekiej przyszłości będziesz potrzebować większej powierzchni magazynów? Albo zatrudnisz dwudziestu nowych pracowników? Wybierz lokalizację, która pozwoli na łatwe dostosowanie się do przyszłych zmian i nie będzie ograniczać rozwoju biznesu. 

Najlepsze lokalizacje dla biur i hal magazynowych – podsumowanie 

Wybór lokalizacji dla biur i hal magazynowych to jedno z kluczowych wyzwań, przed którymi stoisz jako właściciel/ka firmy. Weź pod uwagę koszty wynajmu lub zakupu nieruchomości, podstawowe wymagania lokalowe, dostęp do sieci transportowej oraz bliskość rynków docelowych. 

Szukasz biura lub magazynu dla swojej firmy? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać lokal, który będzie pasował do specyfiki i wymagań Twojego biznesu. 

 

Przejdź do poprzedniego artykułu Poprzedni artykuł

Najlepsze lokalizacje dla biur i hal magazynowych: gdzie warto ulokować swoją firmę?

Najlepsze sposoby na zwiększenie wartości nieruchomości przed sprzedażą

Następny artykuł Przejdź do następnego artykułu

Najlepsze lokalizacje dla biur i hal magazynowych: gdzie warto ulokować swoją firmę?

Kredyt hipoteczny: czy można spłacić wcześniej?